Aktuálně

Doktoři z Počátků mají za sebou první řadu, přilákali 37,41 % diváků u obrazovek ve skupině 4+

1. července 2014

Původní seriál televize Nova Doktoři z Počátků včera úspěšně zakončil svou první řadu. Příběhy lékařů a obyvatel malebné české vesnice Počátky k obrazovkám v neděli průměrně připoutaly 32,10 % diváků u obrazovek ve skupině 15-54, ve skupině 4+ se dívalo dokonce 37,41 % diváků u televize.

„V seriálu se diváci setkali s postavou známého kamenického chirurga Oty Kováře ztvárněného Martinem Stránským, který se přišel vypořádat s prožitou osobní tragédií na venkov. Po počáteční krizi se v Počátkách rozhoduje začít novou kapitolu svého života,“ říká Alexandra Ruzek, ředitelka programu skupiny Nova. Vysoká divácká sledovanost udělala z první sezony Doktorů z Počátků lídra nedělního hlavního vysílacího času.

Seriál netradičně vstoupil na obrazovky už před prázdninami, a tak se svými fanoušky strávil prakticky celý rok. Na pozadí venkova se za tu dobu odehrála řada dějových zvratů, dramatických, emotivních, ale i humorných momentů. Diváci se bavili příhodami retardovaného, ale přímočarého Jarouška a jeho kozy a s napětím sledovali boj Marty se závislostí na alkoholu, kterou se jí postupně podařilo porazit. Jako v každé správné vesnici nesměla chybět ani pořádná svatba. „Oblíbená postava sestřičky Markéty si konečně našla romantickou lásku v podobě terapeuta Ondřeje, se kterým čeká miminko. Jak ovlivní narození dítěte mladý pár? A dočkají se Počátky další svatby? Diváci si budou muset počkat na nové, poprázdninové díly,“ naznačuje děj seriálu Alexandra Ruzek.

Do představení premiérových dílů bude nedělní večery diváků zpestřovat nálož filmových hitů: těšit se mohou na akční Muže v černém, kultovní Jurský park a dobrodružného Flynna Carsena. V průběhu léta do programové nabídky televize Nova zařadí také populární snímky Sex ve městě, Morganovi, Záložní plán a řadu dalších.