Aktuálně

O vítězi Ceny Michala Velíška rozhodnou lidé hlasováním už tento týden

27.11.2012 zdroj: Mediafax

Veřejnost může od 25. 11. do 2. 12. posílat hlasy jednomu ze tří finalistů letošní Ceny Michala Velíška na stránkách Nadace ADRA. Sedmý ročník soutěže vyvrcholí vyhlášením vítěze 6. prosince ve 13.00 primátorem hlavního města Prahy, uvedla v pondělí asistentka ADRY Iva Fundová-Macková.

Další ročník Ceny Michala Velíška odstartoval 13. září, tedy právě v den, kdy byl před sedmi lety na Karlově náměstí v Praze zabit Michal Velíšek, střihač TV Nova, když před násilníkem bránil neznámou ženu. Cena, která je jakousi připomínkou této události, je určena lidem, kteří rovněž bez ohledu na své bezpečí pomohli zachránit život druhého člověka.

Do 18. října mohli lidé zasílat nominace kohokoli, kdo v posledních 12 měsících zachránil někomu život a není přitom profesionální záchranář, policista, hasič nebo lékař.

Ze 40 došlých příběhů vybral výbor Ceny Michala Velíška tři finalisty, jejichž příběhy byly postupně představeny v nedělním pořadu televize Nova Střepiny. Nyní jsou k dispozici na webových stránkách Nadace ADRA, kde také mohou lidé hlasovat o svém favoritovi.

Samotnému vyhlášení vítěze, které se bude konat 6. prosince, bude předcházet ještě tradiční seminář Nadace ADRA, jehož letošní téma zní Odvaha svědčit.

Každoroční udílení Ceny Michala Velíška je součástí dlouhodobé kampaně Hrdinové mezi námi. Jejím smyslem je zviditelnit a vyzdvihnout lidskou odvahu, statečnost a slušnost.

Tereza Veselá